SEDMA USKRSNA NEDJELJA - 2. lipnja 2019.

Danas je sedma uskrsna nedjelja.  Svete mise su: u 6,30 sati; u 8,30 sati; u 10,00 sati; 11,30 i večernja u 18,30 sati.

 

Misli uz današnje evanđelje. (Iv. 17,20-26)

Neka budu jedno ka što smo mi jedeno

Svake godine u nedjelju koja dolazi nakon blagdana Uzašašća čita se po jedan odlomak Isusove velikosvećeničke molitve. Ove godine čitamo završetak 17. poglavlja.

Isus moli za jedinstvo: misli na sve one koji će, počevši od apostola, vjerovati u njegovo Ime. Svi vjernici trebaju živjeti u istinskom jedinstvu: To jedinstvo ima i svoj uzor, jedinstvo ljubavi koje postoji između Oca i Sina. Izvor toga jedinstva je Isus Krist, on ujedinjuje sve vjernike. To jedinstvo je i znak koji ovome svijetu na jasan način pokazuje kako je Isus poslan od Oca i da Bog ljubi sve ljude.

Isus izražava i svoju najdublju želju: da uspostavi zajedništvo ljubavi između svojih učenika i svoga Oca. To što napušta svoje apostole, to je zato da bi ih lakše mogao privesti k Ocu. Krist želi boraviti osobno kod svojih učenika, da bi oni bili dionici njegova života i njegove ljubavi.

 

 1. KALENDAR KROZ TJEDAN

ponedjeljak,   3. lipnja 2019. Sv. Karlo Lwanga i drugovi muč.

srijeda,           5. lipnja 2019. Sv. Bonifacije, b. i muč.

četvrtak,         6. lipnja 2019. Sv. Norbert, b.

petak,             7. lipnja 2019. Prvi petak

subota,           8. lipnja 2019. Duhovsko bdijenje

nedjelja,         9. lipnja 2018. DUHOVI - PEDESETNICA

Svete mise su: u 6,30 sati; 7,30 kod Sv. Roka;  8,30 sati misa zahvalnica uz kraj školske godine, 10,00 sati; potom u 11,30 sati misa zahvalnica uz kraj akademske godine i večernja u 18,30 sati.

 

 1. SUSRETI U ŽUPI

            Redoviti tjedni susreti u župi: pjevači, čitači, ministranti, biblijski sat, mladi,       studenti, misijska skupina, Marijina legija i ostale skupine i udruge održavaju se prema        ustaljenom rasporedu.

 

 1. MISA ZAHVALNICA UZ KRAJ ŠKOLSKE GODINE

Danas, 2. lipnja 2019. održat će se misa zahvalnica u 8,30 sati, uz kraj školske godine koja se bliži kraju. Na ovu misu pozivamo sve učenike, učitelje, vjeroučitelje i eve ravnatelje osnovnih škola na području naše župe.

 

 1. MISA ZAHVALNICA UZ KRAJ AKADEMSKE GODINE

            U nedjelju, 9. lipnja 2019. u 11,30 sati, održat će se misa zahvalnica uz kraj        akademske godine. Na misu su pozvani svi studenti, roditelji, profesori… Želimo        zahvaliti Gospodinu za proteklu akademsku godinu.

 

 1. DUHOVSKO BDIJENJE

Bdijenje, latinski vigilija, znači budan. To je dan, odnosno noć uoči neke svetkovine kada vjernici, pripravljajući se za svetkovinu, bdiju i pritom čitaju ulomke iz Svetog Pisma, psalme i u tišini mole. Najznačajnija vigilija, bdijenje, u čitavoj povijesti Crkve jest Uskrsno bdijenje. Crkva također nastoji bdjeti i uz svetkovinu Božića i Duhova. Tako će i naša zajednica u subotu, 19. svibnja 2018. u 20 sati slaviti Duhovsko bdijenje. Na slavlje pozivamo sve vjernike. Dođimo i molimo za darove Duha Svetoga.

 

 1. MARIJANSKI ZAVJET ZA DOMOVINU

Pokrenula je katolička mladež zajedno s braniteljima, zajedno okupljeni u Bratovštini Marijanski zavjet za Domovinu. Cilj je da molitvom i hodom očuvaju temeljne vrijednosti naše Domovine, te da zajedničkim hodom različite generacije upoznaju i promiču moralnu, kulturnu, prirodnu i povijesnu baštinu svoga naroda. U ovako objedinjenom zavjetnom hodočašću, izriče se zahvalnost i moli za slobodu, dostojanstvo, vjernost, i napredak našega naroda.

Ovogodišnja hodočasnička ruta prema planu polazi iz Osijeka 8. lipnja misom u konkatedrali u 9 sati.

 

 1. NATJEČAJ ZA DJEČAČKO I BOGOSLOVNO SJEMENIŠTE

Bliži se vrijeme upisa u srednje škole i na fakultete. Možda je Bog pokucao ili kuca na srca nekih mladića koji bi pošli putem svećeništva. Dječačko sjemenište u Zagrebu, za one koji su završili osmi razred, i veliko Bogoslovno sjemenište u Đakovu, za one koji su završili srednju školu, objavilo je natječaj za prijavu kandidata. Sve informacije možete dobiti u župnom uredu.

 

 1. NATJEČAJ ZA STUDIJ TEOLOGIJE

Katolički bogoslovni fakultet u Đakovu objavio je natječaj za upis studenata. Svi koji su završili srednju školu a žele studirati teologiju, mogu se javiti u župni ured gdje će dobiti potrebne informacije.

 

 1. ZAVRŠETAK ŽUPNE KATEHEZE

Župna kateheza za sve razrede za ovu školsku godinu je završila. Hvala svima koji su u njoj sudjelovali, našim župnim katehetama, djeci koja su redovito dolazila i njihovim roditeljima za brigu da ne zaborave doći na katehezu. Vidimo se i dalje na nedjeljnim misama, početkom iduće školske godine i na župnoj katehezi.

 

 1. BRAČNO I OBITELJSKO SAVJETOVALIŠTE

Bračno i obiteljsko savjetovalište Đakovačko-osječke nadbiskupije  djeluje u Osijeku  u Vikarijatu, Strossmayerova 58, Tel: 031 253 916. Tijekom 2019 godine organizira mjesečna predavanja koja se odvijaju zadnje srijede i četvrtka u mjesecu, počevši od svibnja pa do listopada s početkom u 17,00 sati. Potičemo bračne parove na ove susrete koji započinju u srijedu, 29. svibnja u Vikarijatu. Teme svake posljednje srijede u mjesecu je ''Umijeće bračne ljubavi''. Teme: Mitovi i stereotipi u braku. Kako se kvalitetno posvađati. Uloga bračnog partnera u braku. Bračna (ne)stabilnost. Učinkovito nošenje sa stresom i frustracijom. Teme svakog posljednjeg četvrtka u mjesecu je ''Škola uspješnog roditeljstva''. Teme: Djeca i razvod roditelja. Stilovi odgoja. Ostvarivanje discipline postavljanjem granica. Emocionalni i socijalni razvoj djece. Polazak djeteta u jaslice, vrtić ili školu – kako ga (lakše) prebroditi. Preporučamo.

 

 1. SVEĆENIK U BOLNICI

Svećenik zadužen za bolnicu je pater Stanislav Wojtko koji obilazi pojedine odjele u bolnici, tako da se bolesnici koji to žele mogu ispovijedati. Ako se bolesnik želi ispovjediti može i telefonom pozvati svećenika. Telefon patra Stanislava je: 091 4600434.

 

 1. PAZITELJI KONKATEDRALE

Pozivam sve osobe koje su se prijavile da budu pazitelji konkatedrale, držite  se rasporeda. Crkva je otvorena od 8 do 19 sati, osim ponedjeljkom, radi čišćenja zatvorena je od 8 do 12 sati. Upućujemo poziv svim starijim osobama da postanu pazitelji konkatedrale prijavom u župni ured.

 

 1. DONESITE OBITELJSKI KARTON

Ako još niste predali vaš OBITELJSKI KARTON učinite to što prije. Želja nam je da što više obiteljskih podataka unesemo u vaš karton. Ako ga nemate, obiteljski karton možete dobiti u župnom uredu. Hvala vam.

 

 1. ZAHVALA

Hvala svima koji su pridonijeli svojim prilogom za potrebe župe i župne crkve. Potičem župljane koji to do sada nisu učinili. Molimo sve obitelji koje žive u župi, a nisu prijavljene, da to učine.  

 

 1. TISAK

            Glas Koncila, Župne obavijesti, Moj molitvenik.

 

 1. KRŠTENI - VJENČANI - UMRLI.

           

Kršteni: 2. VI.2019. Iva Sertić, kći Ivice Sertića i Marijane r. Ćubel.

 

Crkveno vjenčani: 1.VI.2019. Andrija Vidić iz Cerne i Margareta Šokota iz Vidovaca; Igor Vilus i Kristina Cvitkušić, oboje iz Zuricha; Kristijan Žižanović iz Osijeka i Marija Jurić iz Zagreba; Marko Srnec i Ivona Martionović, oboje iz Osijeka.

  

 Crkveno ukopani: 27.V.2019. Zdenko Šikić(1949.). 31.V.2019. Mirjana Čorak r. Borojević.

 

SVETE MISE  od 2. do 9.VI. 2019. godine

 

nedjelja,                     02. lipnja 2019. SEDMA USKRSNA

+ Milan Akmadžić - 6,30 sati

+ Antun Marošević - 7,30 kod Roka

+ Ivica Mihelić i iz ob. Mihelić - 8,30 sati

                                    PRO POPULO - ZA ŽUPLJANE - 10,00 sati

+ Zlata Pavošević i pok. iz ob. Pavošević - 11,30 sati

                                    + Eva i Mika Matović i pok. ob. Matović i Kovačev - 18,30 sati

 

ponedjeljak,               3. lipnja 2019. Sv. Karlo Lwanga i drugovi muč.

                        + Ivan, Božo i Mira Rajković – 7,00 sati

                                    + iz ob. Džumhur, Milek i Tomljanović - 18.30 sati

                                    + Radojka Vulić - 18,30 sati

 

utorak,                       4. lipnja 2019.

                                    + Marija i Čedo Bajto  - 7,00 sati

                                    + iz ob. Bulat i Bohak - 18,30 sati

                                    + Franjo Trenkl - 18,30 sati

 

srijeda,                       5. lipnja 2019. Sv. Bonifacije, b. i muč.

                                    Zahvala BDM - 7,00 sati

                                    + Marija i Veseljko Vujčić - 18,30 sati

                                    + Dragutin i Stana Grlica - 18,30 sati

 

četvrtak,                     6. lipnja 2019. Sv. Norbert, b.

                                    + Branimir Murković i Anka Knežević - 7,00 sati

                                    + Franjo Kribl i pok. iz ob. Amidžić - 18,30 sati

                                    + Marica i Eva Lučić i Nikola Galović - 18,30 sati

 

petak,                         7. lipnja 2019. Prvi petak

                                    + Ivica i Paulina Herljević  - 7,00 sati

+ Iva i Ljubo Zovak - 18,30 sati

+ iz ob. Pinotić i Milošević - 18,30 sati

                                   

subota,                       8. lipnja 2019.  Duhovsko bdijenje

+ Mirko Matošević - 7,00 sati

+ Josip Šmit – 7,00 sati

Duhovsko bdijenje – 20.00 sati

 

nedjelja,                     9. lipnja 2019. DUHOVI - PEDESETNICA

+ Tomislav, Katica, Evica i Grga Cerin - 6,30 sati  

+ Jozica Karković - 7,30 kod Roka

+ Ivan i Elizabeta Škorvaga - 8,30 sati

                                    PRO POPULO - ZA ŽUPLJANE - 10,00 sati

+ iz ob. Bunoza i Džidara - 11,30 sati

                                    + Mira Maltašić - 18,30 sati

 

Zlatko Hnatešin, župni vikar                                                             Robert Almaši, župni vikar                                                             

mons. Adam Bernatović, župnik